Ultradźwięki

Ultradźwięki

Czym jest rehabilitacja ultradźwiękami?

Rehabilitacja ultradźwiękami, oferowana przez Centrum Medyczne Medicor, ma udowodnione działanie przeciwbólowe i świetnie sprawdza się jako forma rehabilitacji pourazowej. Ultradźwięki, czyli drgania mechaniczne o częstotliwości około 20000 Hz, niesłyszalnej dla ludzkiego ucha, działają korzystnie na proces gojenia się ran i zrost kości.

  • Ultradźwięki stosuje się w przypadku ograniczenia ruchomości stawów, działają one rozluźniająco, przeciwbólowo, hamują procesy zapalne i zwiększają ukrwienie tkanek. Poza tym powodują zwiększenie elastyczności ścięgien, wiązadeł i torebek stawowych.
  • Wprowadzenie substancji leczniczych (żelów, maści) z wykorzystaniem ultradźwięków nazywa się fonoforezą – wpływa ona pozytywnie na regenerację komórek oraz pozwala lekom zacząć działać szybciej dzięki wniknięciu w głębsze warstwy ciała.
  • W Centrum Medycznym Medicor terapię ultradźwiękami można odbywać prywatnie lub w ramach skierowania z NFZ.

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji ultradźwiękami?

Ultradźwięki i fonoforeza wywołują pożądane efekty terapeutyczne, czyli wykazują wysoką skuteczność w walce z bólem, zwiększają ruchomość stawów i mięśni, przez co korzystnie wpływają na przebieg rehabilitacji. Na zabiegi falą dźwiękową i fonoforezę powinny zdecydować się osoby cierpiące m.in. na: stany pourazowe, rwę kulszową lub barkową, zwyrodnienia stawów, bóle mięśni lub nerwobóle.

Jeśli nie możesz wygrać z przewlekłym lub ostrym bólem, masz problemy z zapalaniem stawów, przykurczem mięśni czy chorobą reumatyczną, terapia ultradźwiękami i fonoforeza są właśnie dla Ciebie. Dzięki serii zabiegów falą ultradźwiękową z dużym prawdopodobieństwem polepszysz sprawność, przyspieszysz rehabilitację i poprawisz swój komfort życia.

Zabieg jest bezbolesny, leczone miejsce poddawane jest działaniu ultradźwięków przez około 4 minuty, w tym czasie fizjoterapeuta przy pomocy głowicy ultradźwiękowej i tzw. substancji sprzęgającej (olej parafinowy, wazelina, żel do USG) wykonuje powolne ruchy okrężne w okolicy zabiegowej. Ultradźwięki cechują się wyższą skutecznością, gdy stosowane są w seriach.

Ultradźwięki rehabilitacja toruń

Proces rehabilitacji

Skierowanie na zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, (odsłonięcie obolałej okolicy), proces właściwy, czyli przyłożenie głowicy ultradźwiękowej do leczonego miejsca.

Efekty terapii ultradźwiękami

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?