Terapia metodą PNF

Terapia metodą PNF

Czym jest rehabilitacja metodą PNF?

Centrum Medyczne Medicor w swojej ofercie rehabilitacyjnej proponuje m.in. terapię metodą PNF, czyli tzw. proprioceptywne torowanie ruchu. To metoda rehabilitacji mająca na celu odtworzenie utraconych lub zaburzonych funkcji ruchowych, poprawę koordynacji i równowagi oraz zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni. Metoda PNF polega na utrwalaniu utraconego ruchu zgodnie z jego naturalnym, fizjologicznym sposobem wykonywania.

  • Metodę PNF z powodzeniem stosuje się u pacjentów, którzy przebyli udar mózgu, cierpią na chorobę Parkinsona lub przeszli operację wszczepienia endoprotezy czy rekonstrukcji więzadeł.
  • Metoda PNF pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb. Pacjent wraz z fizjoterapeutą wspólnie ustalają granice terapii i zakres działania.
  • Metoda PNF może być wykorzystywana również do pracy nad podstawowymi funkcjami życiowymi, takimi jak oddychanie, żucie i połykanie.

Dlaczego warto skorzystać z terapii metodą PNF?

Proces ponownego uczenia ruchu metodą PNF to wynik współpracy pomiędzy fizjoterapeutą a pacjentem, dlatego terapia jest funkcjonalna, bezbolesna i często przynosi pożądane efekty. Poza ćwiczeniami ruchowymi ważnymi bodźcami w PNF jest kontakt słowny i wzrokowy z fizjoterapeutą, który stymuluje pacjenta do kolejnych postępów, przez co rośnie skuteczność terapii.

Bóle kręgosłupa, wady postawy czy zaburzenia równowagi i chodu, a także kontuzje, złamania i zwichnięcia mogą zostać skutecznie wyleczone dzięki metodzie PNF. Jeśli chcesz czuć realny wpływ na postępowanie oraz cały proces rehabilitacji w odzyskiwaniu utraconej funkcji ruchowej, metoda PNF jest właśnie dla Ciebie. Poza tym PNF nie ma stwierdzonych przeciwskazań.

Przebieg rehabilitacji metodą PNF w dużej mierze uzależniony jest od schorzenia bądź leczonej dolegliwości, dlatego trudno ustalić jego jeden uniwersalny przebieg. Fizjoterapeuta po konsultacji z pacjentem dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń i ruchów, który pomoże w stopniowym odzyskiwaniu sprawności fizycznej.

rehabilitacja pnf toruń

Proces leczenia

Skierowanie na terapię metodą PNF

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do terapii. Konsultacja z fizjoterapeutą w celu ustalenia przebiegu procesu rehabilitacji.

Efekty zastosowania metody PNF

Zmniejszenie bólu, poprawa komfortu pacjenta. Stopniowe przywrócenie zaburzonych lub utraconych zdolności motorycznych bądź fizjologicznych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?