Terapia indywidualna

Terapia indywidualna

Czym jest terapia indywidualna?

Terapia indywidualna polega na indywidualnej pracy pacjenta z fizjoterapeutą, podczas ćwiczeń jeden na jednego zwiększa się aktywność rekonwalescenta, a co za tym idzie skuteczność rehabilitacji. Zakres ćwiczeń jest dostosowany do potrzeb, wieku, rodzaju schorzenia i możliwości pacjenta, co przekłada się na szybsze odzyskanie sprawności fizycznej. Centrum Medyczne Medicor proponuje ćwiczenia indywidualne w swojej bogatej ofercie rehabilitacyjnej.

  • Ćwiczenia indywidualne w znacznym stopniu przyczynią się do łagodzenia bólu, rozluźnienia i wzmocnienia mięśni oraz poprawy ruchomości stawów.
  • Zaletą ćwiczeń indywidualnych jest również zwiększenie świadomości własnego ciała i uczenie się poprawnego zakresu ruchów oraz pożądanej postawy ciała.
  • W Centrum Medycznym Medicor ćwiczeniom indywidualnym mogą poddać się i dzieci, i dorośli zarówno prywatnie, jak i w ramach skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dlaczego warto skorzystać z terapii indywidualnej?

Odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń indywidualnych, wykonywanych z użyciem taśm, wałków, piłek czy dysków sensomotorycznych, skutecznie stymulują pacjenta do pracy nad przywróceniem prawidłowej ruchomości stawów oraz wzmocnieniem siły i wytrzymałości mięśni. Ćwiczenia pomagają także korygować wady postawy ciała i nieprawidłowe nawyki ruchowe. By uzyskać lepszy efekt, często łączy się taki rodzaj rehabilitacji z masażem leczniczym i zabiegami z zakresu fizykoterapii.

Jeśli dręczą Cię bóle kręgosłupa lub kończyn, miewasz zaburzenia czucia, mrowienia lub cierpnięcia, ćwiczenia indywidualne będą skuteczną metodą na ich złagodzenie. Pomogą również, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, w wypracowaniu prawidłowej postawy ciała oraz właściwego zakresu ruchu kontuzjowanych stawów bądź mięśni.

Zakres i rodzaj ćwiczeń fizjoterapeuta zawsze dobiera indywidualnie na podstawie wywiadu z pacjentem, analizy dokumentacji medycznej oraz wstępnego badania zakresu ruchomości. Dopiero wtedy można przejść do wyboru konkretnych technik i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

rehabilitacja indywidualna toruń

Proces leczenia

Skierowanie na terapię indywidualną

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu terapii. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do ćwiczeń. Dostarczenie dokumentacji medycznej, wywiad z lekarzem, badanie zakresu ruchomości stawów i mięśni. Dobór ćwiczeń, praca indywidualna pod okiem fizjoterapeuty.

Efekty terapii indywidualnej

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Złagodzenie objawów chorobowych. Rozluźnienie i wzmocnienie mięśni, zwiększenie świadomości swojego ciała.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?