Program promocji zdrowia wśród toruńskiej młodzieży szkolnej

Program promocji zdrowia wśród toruńskiej młodzieży szkolnej

Czym jest Program Promocji Zdrowia wśród toruńskiej młodzieży?

Centrum Medyczne Medicor od 2013 roku realizuje Program Promocji Zdrowia skierowany do toruńskiej młodzieży, który powstał z inicjatywy Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia, działającego z ramienia Prezydenta Miasta Torunia. Celem programu jest przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat największych zagrożeń dla zdrowia młodych ludzi.

  • Program Promocji Zdrowia porusza takie problemy, jak: szkodliwość palenia tytoniu, skutki używania alkoholu i narkotyków, przyczyny i mity na temat zakażeń wirusem HIV oraz stara się rozwijać umiejętności młodzieży do rozwiązywania problemów życiowych czy korzystania z pomocy osób i instytucji.
  • Program Promocji Zdrowia uczy również dzieci i młodzież zdrowych zachowań żywieniowych, czytania etykiet spożywczych i doboru najbardziej odpowiedniej diety, bogatej w niezbędne dla rozwoju składniki.
  • Podczas zajęć dzieci za zgodą rodziców mogą przystąpić do badań BMI, ciśnienia oraz glukozy we krwi, które pozwolą zdiagnozować prawidłowy rozwój dziecka lub wykryć jego nieprawidłowości już na wczesnym etapie. Program jest realizowany w 45 szkołach na terenie Torunia.

Dlaczego młodzież powinna skorzystać z Programu Promocji Zdrowia?

Uczestnictwo w Programie Promocji Zdrowia niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim rozpowszechnia wiedzę na ważne, bliskie i aktualne tematy dotyczące zdrowia. Dzięki niemu dzieci znają mechanizmy rządzące uzależnieniami, uczą się unikać zachowań ryzykownych i czynników szkodliwych czy też dostrzegają potrzebę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Ponadto Program Promocji Zdrowia pokazuje i przestrzega, jak bardzo można zniszczyć swoje zdrowie i ciało, paląc tytoń, pijąc alkohol czy zażywając narkotyki. Daje też rady i wskazówki, gdzie i w jaki sposób poszukiwać pomocy w przypadku wystąpienia uzależnienia.

Dzieci uczestniczące w wykładach i pogadankach uczą się, jak: dbać o swoje zdrowie, chronić się przed konsekwencjami uzależnień i nałogów, radzić sobie z problemami zdrowotnymi czy dobierać odpowiednią dietę. Ponadto mogą przystąpić do pomiarów BMI – pośród dzieci z podwyższonym oraz obniżonym BMI przeprowadzany jest dodatkowy pomiar ciśnienia oraz cukru. Program w kompleksowy sposób dostarczy wiedzy i umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z całym spektrum problemów zdrowotnych, które mogą spotkać dzisiejszą młodzież.

Program Promocji Zdrowia przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, których szkoła zadeklarowała chęć uczestnictwa. Rodzic lub prawny opiekun dziecka może dodatkowo dostarczyć wypełnioną i podpisaną zgodę na badania BMI, pomiary ciśnienia i glukozy we krwi. Zajęcia i wykłady odbywają się w szkole, do której uczęszcza dziecko, i są dostosowane do planu lekcji. Podczas zajęć dydaktycznych wykfalifikowany zespół pielęgniarski oraz specjaliści prowadzą pogadanki na temat zdrowia oraz omawiają zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia.

Promocja-zdrowia-zdrowa-zywnosc

Proces realizacji programu

Program Promocji Zdrowia

Rodzic podpisuje i wypełnia zgodę na pomiary dziecka/monitoring.

Przebieg programu

Zajęcia i wykłady dydaktyczne obejmujące największe bolączki i zagrożenia dla zdrowia młodzieży odbywające się w szkole dziecka. Pomiary BMI, glukozy i ciśnienia.

Efekty programu

Dziecko po serii spotkań ma zwiększoną świadomość na temat uzależnień, diety i zdrowego stylu życia. Dzięki badaniom jesteśmy w stanie wykryć wczesne formy cukrzycy i innych schorzeń będących skutkiem złych nawyków żywieniowych/ruchowych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?