fbpx
Program „Postawa to podstawa” – dla osób dorosłych

Program „Postawa to podstawa” – dla osób dorosłych

Czym jest program ''Postawa to podstawa'' - dla osób dorosłych?

Osoby aktywne zawodowo narażone są na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Czynności wykonywane przez nie podczas pracy powodują, że organizm staje się przemęczony i obciążony. Wiele z nich nie zwraca uwagi na postawę ciała, która bardzo często, zwłaszcza w sytuacjach stresowych, jest nieprawidłowa. Program „Postawa to podstawa” ma na celu dotarcie do aktywnych zawodowo mieszkańców Torunia, którym potrzebna jest pomoc w łagodzeniu objawów oraz zwalczaniu przyczyn schorzeń kręgosłupa.

  • „Postawa to podstawa” to program zdrowotny, koordynowany przez Urząd Miasta Torunia, którego realizatorem jest Centrum Medyczne Medicor.
  • Skierowany jest on do osób aktywnych zawodowo, zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa.
  • Zajęcia są bezpłatne i odbywają się na terenie Torunia, najczęściej w szkołach. Do wyboru są ćwiczenia na basenie lub pilates.

Dlaczego warto skorzystać z programu?

W codziennym życiu, gdy wracamy zmęczeni z pracy, najczęściej nie mamy czasu i siły na aktywność fizyczną, więc w przypadku zmagań z dokuczliwym bólem kręgosłupa sięgamy po leki przeciwbólowe, które uśmierzą go na chwilę, lecz nie usuną jego przyczyn. Ćwiczenia korekcyjne nie tylko pomogą Ci w walce z nawracającym, uporczywym bólem – przez wzmocnienie osłabionych mięśni – ale również uświadomią, jak ważny jest ruch oraz jak wiele pozytywnych zmian fizycznych i psychicznych niesie ze sobą aktywność fizyczna. Ponadto, przystępując do programu „Postawa to podstawa”, spędzisz czas w miłej, przyjaznej atmosferze, co przełoży się na zwiększenie ilości wydzielanych endorfin i poprawę samopoczucia.

Aby przystąpić do programu, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, a także dostarczyć zaświadczenie od lekarza POZ o występujących schorzeniach oraz o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia ćwiczeń. Na formularzu należy zaznaczyć formę ćwiczeń: pilates lub basen. Ilość miejsc jest ograniczona (120), a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Potrzebne dokumenty można przynieść osobiście do siedziby Medicoru na ul. Olszyńską 18 B lub wysłać pocztą. Więcej informacji pod nr tel. 505 292 250.

Jeśli jesteś osobą pracującą, mieszkającą w Toruniu i cierpisz na dolegliwości bólowe kręgosłupa, nie czekaj – zgłoś się do bezpłatnego programu „Postawa to podstawa”. Podczas zajęć korekcyjnych na basenie lub pilatesu będziesz przebywać pod opieką wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Ćwicząc, dowiesz się również, w jaki sposób radzić sobie z bólem w warunkach domowych czy podczas pracy oraz jak prawidłowo wykonywać codzienne czynności ruchowe, np. podnoszenie ciężkich przedmiotów lub pochylanie się.

Pilates toruń

Przebieg programu

Zgoda na udział w programie

Osobista rejestracja w placówce bądź wysłanie pocztą formularza zgłoszeniowego wraz z dokumentacją o schorzeniach i braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

Przebieg programu

Ćwiczenia korekcyjne pilates lub na basenie pod okiem profesjonalnego fizjoterapeuty jeden raz w tygodniu w wybranych obiektach na terenie miasta Torunia.

Efekty programu

Dzięki ćwiczeniom odczuwalny jest efekt zmniejszenia dolegliwości  bólowych kręgosłupa, wzrost aktywności fizycznej, a tym samym poprawa samopoczucia.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?