Program „Postawa to podstawa” – dla dzieci i młodzieży

Program „Postawa to podstawa” – dla dzieci i młodzieży

Czym jest program ''Postawa to podstawa'' - dla dzieci i młodzieży?

Kręgosłup dziecka jest dziś narażony na wiele przeciążeń. Ciężkie plecaki, niewłaściwa postawa podczas siedzenia, mało ruchu wywołują szereg niekorzystnych zmian, a w efekcie powodują ból pleców. Z tych powodów badanie wad postawy ma istotne znaczenie w procesie rozwojowym dziecka. Centrum Medyczne Medicor jest realizatorem programu zdrowotnego, koordynowanego przez Urząd Miasta Torunia, skierowanego do uczniów klas I–III toruńskich szkół podstawowych. W ramach każdej edycji programu przez fizjoterapeutów lub lekarzy rehabilitacji przebadanych zostaje około tysiąca dzieci.

  • Udział w badaniu jest bezpłatny.
  • Celem programu jest wykrywanie wad postawy oraz stóp, jak również edukacja dzieci przez popularyzowanie wiedzy na temat prawidłowych nawyków.
  • Zarówno badanie, jak i zajęcia korekcyjne odbywają się w Centrum Medycznym Medicor, ul. Broniewskiego 19/1.

Dlaczego warto skorzystać z programu?

Każdy rodzic bądź opiekun może swobodnie obserwować sposób wykonywania ćwiczeń, jak również wspólnie z fizjoterapeutą kontrolować zalecenia dla swojego dziecka. Ponadto terapeuta omawia z zainteresowanymi rodzicami wyniki badań oraz tłumaczy konsekwencje rozpoznawanych wad.

Zajęcia korekcyjne dla dzieci

Przebieg programu

Zgoda na udział w badaniu

Rodzic podpisuje i wypełnia zgodę na badanie wad postawy, na której zobowiązany jest przedstawić podstawowe dane na temat dziecka konieczne do weryfikacji w programie.

Przebieg programu

Badanie postawy ciała oraz sprawdzenie stóp na podoskopie. Zakwalifikowanie dziecka na ćwiczenia korekcyjne indywidualne bądź grupowe.

Efekty programu

Dziecko po serii spotkań z fizjoterapeutą ma zwiększoną świadomość na temat utrzymania prawidłowej postawy ciała, zwiększony zakres ruchomości oraz zredukowane napięcie mięśniowe.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?