fbpx
Program „Postawa to podstawa” – dla dzieci i młodzieży

Program „Postawa to podstawa” – dla dzieci i młodzieży

Czym jest program ''Postawa to podstawa'' - dla dzieci i młodzieży?

Kręgosłup dziecka jest dziś narażony na wiele przeciążeń. Ciężkie plecaki, niewłaściwa postawa podczas siedzenia, mało ruchu wywołują szereg niekorzystnych zmian, a w efekcie powodują ból pleców. Z tych powodów badanie wad postawy ma istotne znaczenie w procesie rozwojowym dziecka. Centrum Medyczne Medicor jest realizatorem programu zdrowotnego, koordynowanego przez Urząd Miasta Torunia, skierowanego do uczniów klas I–III toruńskich szkół podstawowych. W ramach każdej edycji programu przez fizjoterapeutów lub lekarzy rehabilitacji przebadanych zostaje około tysiąca dzieci.

  • Udział w badaniu jest bezpłatny.
  • Celem programu jest wykrywanie wad postawy oraz stóp, jak również edukacja dzieci przez popularyzowanie wiedzy na temat prawidłowych nawyków.
  • Zarówno badanie, jak i zajęcia korekcyjne odbywają się w Centrum Medycznym Medicor, ul. Olsztyńska 18B.

Dlaczego warto skorzystać z programu?

Dużym atutem programu „Postawa to podstawa” jest fakt, że dziecko nie musi nigdzie się przemieszać na zajęcia dodatkowe, a grafik spotkań dopasowany jest do planu lekcji. Dodatkowo każdy rodzic bądź opiekun może swobodnie obserwować sposób wykonywania ćwiczeń, jak również wspólnie z fizjoterapeutą kontrolować zalecenia dla swojego dziecka. Ponadto terapeuta omawia z zainteresowanymi rodzicami wyniki badań oraz tłumaczy konsekwencje rozpoznawanych wad.

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko prawidłowo się rozwija? A może martwisz się, że nie posiadasz wiedzy, aby nauczyć je właściwej postawy ciała? Jeśli masz co do tego obawy lub wątpliwości, to program „Postawa to podstawa” będzie świetnym rozwiązaniem. Warunkiem koniecznym do przeprowadzania badania, a następnie wprowadzenia ćwiczeń jest podpisanie zgody wraz z uzupełnieniem podstawowych informacji na temat dziecka.

Fizjoterapeuta bądź lekarz specjalista po badaniu wad postawy i stóp na podoskopie może skierować dziecko na ćwiczenia grupowe lub indywidualne, w zależności od stopnia zaawansowania nieprawidłowości postawy. Zajęcia trwają 45 minut, odbywają się przed lub po lekcjach na terenie szkoły, do której uczęszcza dziecko. Wszystkie ćwiczenia prowadzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów, a po skończonej serii zajęć korekcyjnych (około 10 spotkań) dziecko otrzymuje zestaw ćwiczeń oraz wskazówki i zalecenia do kontynuowania terapii w domu.

Zajęcia korekcyjne dla dzieci

Przebieg programu

Zgoda na udział w badaniu

Rodzic podpisuje i wypełnia zgodę na badanie wad postawy, na której zobowiązany jest przedstawić podstawowe dane na temat dziecka konieczne do weryfikacji w programie.

Przebieg programu

Badanie postawy ciała oraz sprawdzenie stóp na podoskopie. Zakwalifikowanie dziecka na ćwiczenia korekcyjne indywidualne bądź grupowe.

Efekty programu

Dziecko po serii spotkań z fizjoterapeutą ma zwiększoną świadomość na temat utrzymania prawidłowej postawy ciała, zwiększony zakres ruchomości oraz zredukowane napięcie mięśniowe.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?