Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny

Czym jest masaż limfatyczny?

Wśród bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych Centrum Medycznego Medicor można znaleźć wiele typów masażu. Jednym z nich jest masaż limfatyczny, zwany czasem drenażem limfatycznym. Pomaga on odblokować główne węzły chłonne przez stymulację limfy (chłonki) do lepszego krążenia.

  • Drenaż limfatyczny to delikatny i płynny masaż działający na położone płytko pod skórą naczynia limfatyczne. Jest on bezbolesny, a nawet przyjemny dla pacjenta.
  • Masaż limfatyczny wykazuje wysoką skuteczność w profilaktyce żylakowej i walce z obrzękami.
  • Masaż limfatyczny poprawia elastyczność skóry, reguluje poziom krążenia krwi, wspiera odżywienie komórek i usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii.

Dlaczego warto skorzystać z masażu limfatycznego?

Siedząca praca oraz mała aktywność fizyczna wpływają na mocne ograniczenie krążenia chłonki w układzie limfatycznym. Dobrze wykonany masaż głównych węzłów chłonnych (szyjnych, pachowych, pachwinowych), a następnie mniejszych węzłów pozwoli przywrócić prawidłowe krążenie limfy, co spowoduje pozbycie się toksyn z organizmu, lepsze gojenie się obrzęków oraz ułatwi redukcję cellulitu.

Obrzęki, opuchlizna, cellulit? Masz dość nierównej walki z tymi dolegliwościami. Jeśli tak, zdecyduj się na masaż limfatyczny. Udowodniono, że delikatny masaż stymulujący krążenie limfy jest skutecznym sposobem na profilaktykę oraz łagodzenie wymienionych problemów.

W przeprowadzeniu masażu limfatycznego niezwykle ważne jest odpowiednie ułożenie ciała pacjenta, tak aby ułatwić i usprawnić odpływ chłonki z masowanych partii. Delikatne, spokojne i płynne ruchy masażysta wykonuje zawsze od obwodu ujść żylnych, a masowane kończyny ustawia pod najkorzystniejszym kątem oraz wznosi powyżej poziomu serca. Wszystkie te zabiegi realnie wpływają na lepszy transport limfy w organizmie. Czas masażu to 20 minut.

Drenaż limfatyczny toruń

Proces leczenia

Skierowanie na masaż limfatyczny

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Zabieg w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, odpowiednie ułożenie ciała przez masażystę i 20-minutowy masaż.

Efekty masażu limfatycznego

Poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Usprawnienie krążenia limfy, redukcja cellulitu, opuchlizny oraz zwiększenie elastyczności skóry.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?