Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, ma leczyć oraz przeciwdziałać wielu różnym schorzeniom i dolegliwościom. Odpowiednia technika masażu i znajomość chwytów oddziałujących na skórę, stawy, mięsnie czy więzadła pozwala osiągnąć efekt odczuwalnego złagodzenia objawów chorobowych. Masaż leczniczy jest dostępny w szerokiej ofercie zabiegów rehabilitacyjnych Centrum Medycznego Medicor.

  • Masaż leczniczy działa przeciwbólowo i rozluźniająco, można stosować go podczas rehabilitacji pourazowej, gdyż realnie przyspiesza powrót do pełnej sprawności fizycznej.
  • Masaż leczniczy wyraźnie zmniejsza napięcie mięśni, poprawiając krążenie i dotlenienie komórek, pomaga także przy przewlekłych bólach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych, przeciążeniowych oraz w migrenowych i napięciowych bólach głowy.
  • Centrum Medyczne Medicor oferuje masaż leczniczy zarówno prywatnie, jak i w ramach skierowania z NFZ.

Dlaczego warto skorzystać z masażu leczniczego?

Masaż leczniczy działa na bardzo szerokie spektrum dolegliwości. Potrafi w znacznym stopniu zmniejszyć dyskomfort przy kontuzjach fizycznych, jak również pomaga uporać się z innymi typami zaburzeń, np. problemami z układem nerwowym albo problemami z prawidłowym napięciem mięśniowym. Ta niezwykle uniwersalna forma rehabilitacji oprócz ewidentnych korzyści leczniczych wpływa także na obniżenie poziomu stresu i poprawę samopoczucia.

Ból mięśni, niedowłady, ograniczenie ruchomości stawów, zwyrodnienia, rwa kulszowa. Cierpisz na któryś z wymienionych problemów? Nie wahaj się ani chwili dłużej i skorzystaj z masażu leczniczego w Centrum Medycznym Medicor. Dzięki niemu złagodzisz ból, poprawisz komfort życia i stopień sprawności fizycznej.

Masaż leczniczy przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy dobierają odpowiednią technikę i siłę nacisku do aktualnych potrzeb, schorzeń oraz reakcji pacjenta. Podczas zabiegu rekonwalescent może zarówno leżeć, jak i siedzieć, często trzeba rozebrać się do pasa lub odkryć obolałą część ciała. Czas trwania masażu zależy od jego typu: masaż częściowy – 15 minut, masaż całego ciała – 60 minut.

Masaż leczniczy toruń

Proces leczenia

Skierowanie na masaż leczniczy

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Zabieg w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, (odsłonięcie leczonej okolicy), proces właściwy, czyli masaż obolałych partii ciała.

Efekty masażu leczniczego

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Złagodzenie objawów chorobowych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?