Magnetoterapia

Magnetoterapia

Czym jest rehabilitacja polem magnetycznym?

Centrum Medyczne Medicor w swoim szerokim asortymencie zabiegów rehabilitacyjnych oferuje m.in. magnetoterapię, czyli terapię z wykorzystaniem pola magnetycznego. Wspomaga ona leczenie wielu schorzeń oraz poprawia samopoczucie, a przy tym jest całkowicie bezpieczną i powszechnie stosowaną formą rehabilitacji.

  • Magnetoterapia poprawia ukrwienie tkanek, przyspiesza gojenie się ran, wzmacnia odporność organizmu oraz działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • Pole magnetyczne przenika przez ciało, docierając do każdej komórki, dlatego jego działanie jest równomierne i obejmuje cały organizm.
  • W Centrum Medycznym Medicor z zabiegów z wykorzystaniem pola magnetycznego można skorzystać prywatnie lub w ramach skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dlaczego warto skorzystać z magnetoterapii?

Stosowanie pola magnetycznego niesie ze sobą szereg korzyści. Udowodniono, że przyspiesza ono proces kostnienia, czyli zrostu kości po złamaniach, ta uniwersalna forma terapii działa przez ubranie, gips czy bandaże, dlatego jest praktyczną metodą walki z bólem pourazowym. Poza tym magnetoterapia pomaga przy zwyrodnieniach i osteoporozie oraz neuralgiach i nerwobólach.

Dokucza Ci przewlekły ból po złamaniach czy skręceniach, a może cierpisz na zmiany zwyrodnieniowe stawów lub kręgosłupa? Seria zabiegów z wykorzystaniem pola magnetycznego może być rozwiązaniem Twoich problemów. Ten bezinwazyjny i bezbolesny zabieg rehabilitacyjny skutecznie wpłynie na zmniejszenie bólu i umożliwi szybszy powrót do zdrowia.

Zabieg magnetoterapii polega na ekspozycji całego ciała lub leczonego miejsca na działanie pola magnetycznego o odpowiednich parametrach przez 10–15 minut. Parametry pola dobierane są indywidualnie przez fizjoterapeutę, który dostosowuje je do potrzeb pacjenta. Magnetoterapia wykazuje największą skuteczność, gdy jest stosowana w seriach, jednak nawet pojedynczy zabieg może przynieść widoczne efekty.

Magnetoterapia-rehabilitacja-torun

Proces leczenia

Skierowanie na zabieg magnetoterapii

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, proces właściwy, czyli wystawienie ciała bądź leczonego miejsca na działanie pola magnetycznego.

Efekty magnetoterapii

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Lepsze gojenie się blizn i przyspieszony zrost kości.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?