Laseroterapia punktowa

Laseroterapia punktowa

Czym jest rehabilitacja laserem punktowym?

Światłolecznictwo jest obecnie powszechnie stosowaną metodą walki z bólem.  Naświetlanie laserem pomaga przyspieszyć regenerację komórek oraz ma leczniczy wpływ na wiele jednostek chorobowych. Jednym z bardzo popularnych zabiegów światłoleczniczych jest laseroterapia punktowa, którą ma w swojej ofercie Centrum Medyczne Medicor.

  • Skierowanie wiązki lasera o odpowiednio dobranych przez fizjoterapeutę parametrach na obolałe miejsce czy schorzenie pozwala wywołać pożądane zmiany w metabolizmie poszczególnych komórek oraz ma lecznicze działanie na całe tkanki.
  • Laseroterapia punktowa skutecznie przeciwdziała bólowi w przypadku występowania: zmian zwyrodnieniowych, zmian kostnych (np. ostroga piętowa), nerwobóli lub mięśniobóli czy tzw. zespołu przeciążenia narządu ruchu (np. zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka).
  • Laseroterapia punktowa wykazuje największą skuteczność, gdy jest stosowana w serii po 10 naświetleń. W Centrum Medycznym Medicor laseroterapia wykonywana jest zarówno prywatnie, jak i w ramach skierowania z NFZ.

Dlaczego warto skorzystać z laseroterapii?

Stosowanie biostymulacyjnego lasera o niskiej częstotliwości ma udowodnione działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wystawienie obolałych partii ciała pod wiązkę promieniowania laserowego powoduje usprawnienie procesu mikrokrążenia w miejscu ekspozycji, co wiąże się przede wszystkim z szybszym krążeniem krwi, lepszym odżywieniem i dotlenieniem komórek, a także usunięciem zbędnych produktów przemiany materii.

Pomóż sobie i wygraj z uporczywym, nieznośnym bólem. Dzięki laseroterapii punktowej szybciej powrócisz do pełnej sprawności fizycznej po stłuczeniach, zwichnięciach czy złamaniach. Masz nieestetyczną, bolesną ranę, bliznę bądź owrzodzenie? Laser skutecznie przyspieszy ich leczenie oraz gojenie się. Zabieg jest bezbolesny, pacjent czuje jedynie sondę, którą fizjoterapeuta przykłada do leczonego miejsca.

Laseroterapię punktową przeprowadza się za pomocą sondy połączonej z biostymulacyjnym laserem. Fizjoterapeuta prowadzi ją w okolice schorzenia, a sama wiązka wnika głęboko w pożądane tkanki i komórki. Zabieg jest bezbolesny, pacjent czuje jedynie sondę, którą fizjoterapeuta przykłada do leczonego miejsca. Pojedynczy zabieg trwa 3–5 minut i jest skierowany bezpośrednio w miejsce dolegliwości.

Laseroterapia w toruniu

Proces leczenia

Skierowanie na zabieg

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Odsłonięcie obolałej okolicy, założenie okularów ochronnych, zdjęcie biżuterii. Następnie skierowanie wiązki lasera o odpowiednim zakresie fal na bolące części ciała.

Efekty laseroterapii punktowej

Po zabiegu odczuwalny efekt zmniejszenia bólu w miejscu poddanym laseroterapii. Poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta oraz łatwiejsze przejście do kolejnego etapu rehabilitacji.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?