Lampa Sollux

Lampa Sollux

Czym jest zabieg naświetlania lampą Sollux?

Naświetlanie lampą Sollux to nowoczesny zabieg rehabilitacyjny z dziedziny światłolecznictwa, dostępny w ofercie Centrum Medycznego Medicor. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się wiązkę krótkiego promieniowania podczerwonego, które wykazuje dobroczynne działanie na organizm. Lampa Sollux ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii i pozwala przeciwdziałać wielu dolegliwościom, a do tego naświetlanie jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

  • Promieniowanie podczerwone generowane przez lampę Sollux działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, znacząco obniża napięcie mięśniowe oraz poprawia krążenie.
  • Naświetlanie lampą Sollux stosuje się często jako zabieg przygotowawczy, rozgrzewający mięśnie, który ułatwia oraz zwiększa skuteczność późniejszych ćwiczeń czy masażu.
  • Centrum Medyczne Medicor oferuje zarówno atrakcyjne cenowo prywatne zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux, jak i realizuje naświetlania w ramach skierowania z NFZ.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów lampą Sollux?

Naświetlanie przy pomocy lampy Sollux to skuteczna metoda rehabilitacyjna, gdyż promieniowanie podczerwone potrafi wniknąć w głębokie warstwy skóry. Gdy pożądane są efekty przeciwbólowe bądź przeciwzapalne, na światło lampy nakłada się filtr niebieski, jeszcze mocniej zwiększający zdolności penetracji promieni. Jeśli zaś celem jest rozgrzanie tkanek i mięśni, stosuje się filtr czerwony, który pomaga w przygotowaniu bolących partii ciała do dalszego etapu rehabilitacji.

Zmagasz się bólem stawowo-mięśniowym utrudniającym codzienne funkcjonowanie, doskwierają ci trudno gojące się rany, przeczulice czy nerwobóle, a może nie możesz dojść do siebie po przebyciu półpaśca? Jeśli tak, to lampa Sollux jest rozwiązaniem idealnym właśnie dla Ciebie. Szybko i skutecznie złagodzi objawy, pomoże pozbyć się nieestetycznych blizn i krwiaków oraz usprawni krążenie w leczonym miejscu.

Zabieg z wykorzystaniem lampy Sollux trwa od 10 do 20 minut, światło kierowane jest bezpośrednio na miejsce wymagające leczenia. Naświetlanie odbywa się z odległości około 30–50 cm, a fizjoterapeuta dobiera odpowiednie filtry i czas zabiegu, adekwatne do danej jednostki chorobowej.

naswietlanie toruń

Proces leczenia

Skierowanie na zabieg naświetlania lampą Sollux

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, (odsłonięcie leczonej okolicy), proces właściwy, czyli naświetlanie konkretnego miejsca wiązką światła.

Efekty terapii lampą Sollux

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Lepsze gojenie się blizn i zmian skórnych oraz łatwiejsze przejście do kolejnego etapu rehabilitacji.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?