Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Czym jest krioterapia miejscowa?

Leczenie i łagodzenie bólu za pomocą zimna ma wielowiekową tradycję. Od pokoleń w przypadku ostrych bądź przewlekłych bólów stawów czy stanów zapalnych mięśni stosowało się okłady z lodu lub śniegu. We współczesnej fizykoterapii również wykorzystuje się podobne metody. Schłodzone powietrze, najczęściej ciekły azot o niskiej temperaturze, kieruje się na obolałe partie ciała, taka kuracja nazywa się krioterapią miejscową. Zaleca się stosować ją przy zespołach bólowych kręgosłupa, mikrourazach i stłuczeniach, stanach zapalnych tkanek miękkich i przeciążeniowych zmianach narządów ruchu. Krioterapia miejscowa jest jednym z wielu zabiegów oferowanych przez Centrum Medyczne Medicor, omiatanie zimnym strumieniem powietrza okolic bolących miejsc niesie ze sobą szereg korzyści.

  • Krioterapia miejscowa powoduje gwałtowne obkurczenie naczyń krwionośnych, a potem ich rozszerzenie, co wpływa pozytywnie na szybkość krążenia krwi i jej dotlenienie.
  • Krioterapia miejscowa przyczynia się do złagodzenia bólu, zmiany napięcia mięśni oraz zmniejszenia obrzęków czy wysięków. Efekty przeciwbólowe występują natychmiast, czyli kilka minut po zabiegu.
  • Krioterapia miejscowa ma działanie przeciwzapalne, hamuje procesy bólowe i zapalne.

Dlaczego warto skorzystać z krioterapii?

Głównym powodem dużej popularności zabiegów krioterapii miejscowej jest ich wysoka skuteczność w walce z bólem przy problemach kostnych, stawowych i mięśniowych. Poza działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwobrzękowym krioterapia miejscowa, zwiększając ruchomość obolałych partii ciała, pozwala na bardziej efektywną współpracę pacjenta z fizjoterapeutą podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Wbrew obiegowej opinii sam zabieg nie jest bolesny ani nie powoduje dyskomfortu. Krioterapii miejscowej nie powinno stosować się w przypadku, gdy pacjent cierpi na: choroby nowotworowe, nadwrażliwość na zimno, stany gorączkowe, chorobę wieńcową czy znaczną niedokrwistość.

Często zmagasz się z ostrym lub przewlekłym bólem mięśni albo kości? Masz problemy z ruchomością stawu bądź napięciem mięśni? Zmniejsz swój dyskomfort i poddaj się krioterapii miejscowej, która w kilka minut przyniesie ulgę, łagodząc dolegliwości. Serie zabiegów tego typu realnie wpływają na zmniejszenie bólu oraz poprawę jakości życia.

Wykwalifikowani fizykoterapeuci, wykorzystując ciekły azot o temperaturze od -78°C do -100°C wydobywający się z dyszy, omiatają obolałe partie ciała strumieniem schłodzonego powietrza – zabieg może trwać od 30 sekund do 3 minut. Podczas jego wykonywania pacjent siedzi lub leży, odsłaniając miejsce, które ma zostać schłodzone.

Ból kolana toruń

Proces leczenia

Skierowanie na zabieg

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu – odsłonięcie obolałej okolicy, proces właściwy, czyli omiatanie schłodzonym powietrzem bolących części ciała od 30 sekund do 3 minut.

Efekty krioterapii miejscowej

Natychmiastowo odczuwalny efekt zmniejszenia bólu w miejscu poddanym krioterapii. Poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta oraz łatwiejsze przejście do kolejnego etapu rehabilitacji.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?