Kinesiotaping

Kinesiotaping

Czym jest kinesiotaping?

Kinesiotaping, zwany również plastrowaniem dynamicznym, to popularna metoda łagodzenia bólu i napięcia mięśni, często stosowana przez osoby wyczynowo uprawiające sport. Kinesiotaping polega na oklejaniu obolałych lub napiętych partii ciała specjalnymi, elastycznymi plastrami, metoda ta została opracowana przez doktora Kenzo Kase w latach 70. Centrum Medyczne Medicor oferuje plastrowanie dynamiczne jako skuteczną formę wspomagania rehabilitacji.

  • Zadaniem plastrów jest delikatne uniesienie skóry, a co za tym idzie – zwiększenie dystansu między nią a mięśniami, co wpływa na redukcję nacisku skóry na receptory bólowe poprzez większą przestrzeń między strukturami.
  • Plastry wykonane są z bawełny i kleju akrylowego, nie krępują ruchów, przepuszczają powietrze, są wodoodporne i rozciągliwe.
  • Kinesiotaping działa przeciwbólowo, zmniejsza opuchliznę oraz poprawia krążenie krwi.

Dlaczego warto stosować kinesiotaping?

Udowodniono, że efekt lekkiego podniesienia skóry jest kluczowy dla skuteczności plastrowania dynamicznego i realnie przyczynia się do redukcji nacisku na receptory nerwowe. Można w ten sposób przeciwdziałać bólom pourazowym i reumatycznym oraz rozluźnić nadwyrężone mięśnie. Plastry sprawdzają się również przy łagodzeniu bólów kręgosłupa oraz redukcji obrzęków.

Jeżeli zmagasz się z przewlekłym bólem mięśni, obrzękami albo problemami z krążeniem, kinesiotaping może być świetnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Ta nieinwazyjna, bezbolesna metoda wspomagania terapii przyniesie znaczącą ulgę i przyczyni się do szybszego powrotu pełnej sprawności fizycznej.

Plastry powinny być założone przez doświadczonego fizjoterapeutę, tak aby w odpowiedni sposób odciążały kontuzjowane, obolałe miejsce. Jednorazowa aplikacja utrzymuje się kilka dni, może być jednak powtarzana przez okres kilku tygodni – zawsze należy stosować się do zaleceń fizjoterapeuty.

kinesiotaping plastrowanie toruń

Proces leczenia

Rejestracja na kinesiotaping

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Naklejenie przez fizjoterapeutę plastrów w miejscu bólu lub napięcia mięśniowego.

Efekty kinesiotapingu

Zmniejszenie bólu, widoczna redukcja przykurczy, obniżenie napięcia mięśni, stopniowy powrót do sprawności fizycznej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?