Elektroterapia

Elektroterapia

Czym jest elektroterapia?

Elektroterapia jest jednym z zabiegów rehabilitacyjnych oferowanych przez Centrum Medyczne Medicor. To skuteczna forma leczenia wykorzystująca prąd stały lub zmienny o różnej częstotliwości, który przepływa w miejscu leczenia. Zabieg każdorazowo dostosowany jest do dolegliwości i potrzeb pacjenta. Wśród rodzajów elektroterapii wyróżniamy: galwanizację, jonoforezę, TENS, prądy interferencyjne, prądy Kotz’a, prądy diadynamiczne. Wszystkie one charakteryzują się dobroczynnym działaniem, są bezbolesne i bezpieczne dla rekonwalescenta.

  • Elektroterapia przyczynia się przede wszystkim do zmniejszenia odczuwania bólu, poprawy ukrwienia, regeneracji tkanek, a także obniżenia napięcia mięśniowego.
  • Elektroterapię z powodzeniem stosuje się przy nerwobólach, zmianach zwyrodnieniowych, przykurczach mięśniowych, bólach kręgosłupa i stanach pourazowych i wielu innych dolegliwościach.
  • Fizjoterapeuta lub lekarz specjalista dobiera odpowiedni zabieg dostosowany do leczonego problemu i potrzeb pacjenta.

Dlaczego warto stosować elektroterapię?

Elektroterapia zazwyczaj daje szybkie i trwałe efekty przeciwbólowe, może pomóc przy czynnym wprowadzeniu roztworu leku w konkretne miejsce, co przyspieszy jego działanie. Poza tym prąd o odpowiednim napięciu stymuluje wydzielanie endorfin, rozluźnia mięsnie i przywraca wytrzymałość i siłę tych partii ciała, które przez długi czas były unieruchomione, np. w gipsie. Zastosowanie elektroterapii jest bardzo szerokie, a jej skuteczność potwierdzona naukowo, dlatego to często wybierany zabieg przy różnego typu dolegliwościach.

Jeśli nie możesz sobie poradzić z dokuczliwym bólem spowodowanym zmianami zwyrodnieniowymi, zapalaniem stanów, chorobami reumatycznymi, porażeniami itp., nie czekaj – zapisz się na elektroterapię w Centrum Medycznym Medicor. Wykwalifikowani fizjoterapeuci pomogą Ci wybrać zabieg, który realnie wpłynie na zmniejszenie bólu, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i komfortu życia.

Zabieg elektroterapii polega na rozłożeniu na ciele pacjenta elektrod, przez które przepuszczany jest prąd o odpowiednim napięciu, sam zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Czas trwania przepływu prądu waha się od kilku do kilkunastu minut, elektroterapię przeprowadza się w seriach przez 5–10 dni.

Elektroterapia kolana toruń

Proces leczenia

Skierowanie na elektroterapię

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu. Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do zabiegu, (odsłonięcie leczonej okolicy), proces właściwy, czyli umieszczenie elektrod, przez które będzie przepływać prąd o dobranej przez fizjoterapeutę częstotliwości.

Efekty elektroterapii

Zmniejszenie bólu, poprawa samopoczucia i komfortu pacjenta. Stymulacja mięśni, lepsza regeneracja tkanek, stopniowy powrót do sprawności fizycznej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?