Ćwiczenia w odciążeniu UGUL

Ćwiczenia w odciążeniu UGUL

Czym są ćwiczenia czynne w odciążeniu (UGUL)?

Ćwiczenia czynne w odciążeniu to popularna i często stosowana forma rehabilitacji, w której pacjent wykonuje zlecane przez fizjoterapeutę ćwiczenia na leczoną grupę mięśniową. Partie mięśni czy stawów poddawane tego rodzaju zabiegom zostają odciążone w sposób, by działająca na nie siła ciążenia była mniejsza. W Centrum Medycznym Medicor ćwiczenia czynne w odciążeniu przeprowadzane są w UGUL, czyli Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego.

  • Ćwiczenia czynne w odciążeniu wykonuje się najczęściej za pomocą systemu podwieszania bloczkowego, który redukuje siłę ciążenia, pozwalając pacjentowi na swobodniejszy ruch.
  • Ćwiczenia czynne w odciążeniu stosuje się w rehabilitacji pourazowej, w przypadku występowania zmian zwyrodnieniowych, niedowładów lub porażeń.
  • Ćwiczenia czynne w odciążeniu pomagają zapobiegać przykurczom, wzmacniają mięśnie, zwiększają zakres ruchomości w stawach i łagodzą ból.

Dlaczego warto stosować ćwiczenia czynne w odciążeniu?

System bloczków, linek i taśm ułatwia samodzielne ćwiczenie i realnie pomaga zwiększyć ruchomość stawu lub wytrzymałość mięśni. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń w odciążeniu zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeuty pacjent optymalizuje ich skuteczność, co wpływa na lepszy przebieg rehabilitacji i szybszy powrót do sprawności fizycznej.

Ćwiczenia czynne w odciążeniu wykonywane prawidłowo, pod okiem fizjoterapeuty, są całkowicie bezpieczne. Każda sesja tego rodzaju ćwiczeń motywuje pacjenta do dalszej pracy, gdyż efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Tego rodzaju rehabilitacja to świetny sposób na powrót do pełnej sprawności po długotrwałych unieruchomieniach kończyn w gipsie.

Zabieg dla jednej grupy mięśni może trwać od 10 do 15 minut lub dłużej, jeśli tak zadecyduje fizjoterapeuta. O sposobie odciążenia i intensywności ćwiczeń również decyduje fizjoterapeuta. Ćwiczenia czynne w odciążeniu powinno wykonywać się codziennie przez minimum 10 dni.

Ćwiczenia czynne toruń

Proces leczenia

Skierowanie na ćwiczenia czynne w odciążeniu

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu zabiegu.
Dostarczenie skierowania lekarskiego.

Rehabilitacja w Centrum Medycznym Medicor

Przygotowanie do rehabilitacji, proces właściwy, czyli odciążenie danej partii ciała i wykonywanie ćwiczeń zgodnie z zalecaniami fizjoterapeuty.

Efekty ćwiczeń czynnych w odciążeniu

Zmniejszenie bólu, widoczna poprawa w ruchomości stawów, wzmocnieniu mięśni, redukcji przykurczy, stopniowy powrót do sprawności fizycznej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?