Badanie wad postawy

Badanie wad postawy

Czym jest badanie wad postawy?

Nieprawidłowa postawa ciała prowadzi do licznych komplikacji zarówno na tle fizycznym, jak i psychicznym. Młodzi ludzie zmagający się z tą przypadłością skarżą się na bóle pleców, stawów i mięśni, szybciej się męczą oraz są narażeni na wczesne powstawanie zmian zwyrodnieniowych. Wychodząc naprzeciw tego rodzaju problemom, Centrum Medyczne Medicor zachęca do wzięcia udziału w badaniu diagnozującym potencjalne wady postawy.

  • Celem badania jest sprawdzenie, czy w postawie nie występują asymetrie ciała, zaburzenia pracy mięśniowej lub wady układu ruchu. Zaniedbanie tego typu dolegliwości będzie miało konsekwencje w przyszłości.
  • Wczesne zdiagnozowanie wad postawy i stóp ma bardzo istotne znaczenie w rozwoju dziecka.
  • W Centrum Medycznym Medicor kładziemy duży nacisk na edukację i zapobieganie nieprawidłowym nawykom oraz kształtowanie właściwej postawy ciała.

Dlaczego warto skorzystać z badania wad postawy?

Praca nad prawidłową postawą ciała oraz stosowanie się do zaleceń fizjoterapeuty ma na celu zniwelowanie bólu stawów, mięśni oraz zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, a co za tym idzie – poprawę krążenia krwi. Oprócz szeregu korzyści fizycznych korekta wad postawy wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta, gdyż wraz z nią wzrasta poczucie własnej wartości, następuje zmniejszenie lub pozbycie się stanów przygnębienia i depresji.

Czy Twoje dziecko skarży się często na ból pleców? A może widzisz pewne nieprawidłowości podczas jego chodu? Nie bagatelizuj tego rodzaju symptomów. Im wcześniej zbadasz dziecko, tym szybciej zapewnisz mu zdrowy i prawidłowy rozwój oraz z dużym prawdopodobieństwem uchronisz je od problemów z kręgosłupem w przyszłości. Jeśli jesteś już dorosły i doskwiera Ci ból kręgosłupa, a nigdy wcześniej nie miałeś badania postawy – umów się na wizytę i skonsultuj wynik z doświadczonym fizjoterapeutą.

Badanie postawy w Centrum Medycznym Medicor polega na wzrokowej ocenie postawy ciała poprzedzonej wywiadem z pacjentem. Kolejnym etapem jest tzw. badanie w skłonie, podczas którego specjalista nie tylko sprawdza, czy występują przykurcze mięśniowe, lecz także, przy użyciu skoliometru, mierzy asymetrie tułowia i kąty rotacji przy ewentualnych skoliozach. Ostatnim etapem jest badanie na podoskopie, za pomocą którego diagnozuje się nieprawidłowości w obciążaniu stóp. Po przeprowadzonym badaniu, w przypadku wykrycia wad postawy czy stóp, zalecamy pacjentowi ćwiczenia korekcyjne bądź kierujemy go na dodatkowe badania, np. RTG kręgosłupa.

Badanie wad postawy skolioza toruń

Proces leczenia

Rejestracja wizyty

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu wizyty.

Wykonanie zabiegu

Ocena postawy ciała przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, badanie skoliometrem oraz badanie stóp na podoskopie. Zalecenie terapii.

Efekty badania wad postawy

Po skorygowaniu błędów wynikających z nieprawidłowej postawy ciała pacjent odczuwa zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę samopoczucia.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?