Badanie wad postawy

Badanie wad postawy

Czym jest badanie wad postawy?

Nieprawidłowa postawa ciała prowadzi do licznych komplikacji zarówno na tle fizycznym, jak i psychicznym. Młodzi ludzie zmagający się z tą przypadłością skarżą się na bóle pleców, stawów i mięśni, szybciej się męczą oraz są narażeni na wczesne powstawanie zmian zwyrodnieniowych. Wychodząc naprzeciw tego rodzaju problemom, Centrum Medyczne Medicor zachęca do wzięcia udziału w badaniu diagnozującym potencjalne wady postawy.

  • Celem badania jest sprawdzenie, czy w postawie nie występują asymetrie ciała, zaburzenia pracy mięśniowej lub wady układu ruchu. Zaniedbanie tego typu dolegliwości będzie miało konsekwencje w przyszłości.
  • Wczesne zdiagnozowanie wad postawy i stóp ma bardzo istotne znaczenie w rozwoju dziecka.
  • W Centrum Medycznym Medicor kładziemy duży nacisk na edukację i zapobieganie nieprawidłowym nawykom oraz kształtowanie właściwej postawy ciała.

Dlaczego warto skorzystać z badania wad postawy?

Praca nad prawidłową postawą ciała oraz stosowanie się do zaleceń fizjoterapeuty ma na celu zniwelowanie bólu stawów, mięśni oraz zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, a co za tym idzie – poprawę krążenia krwi. Oprócz szeregu korzyści fizycznych korekta wad postawy wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta, gdyż wraz z nią wzrasta poczucie własnej wartości, następuje zmniejszenie lub pozbycie się stanów przygnębienia i depresji.

Czy Twoje dziecko skarży się często na ból pleców? A może widzisz pewne nieprawidłowości podczas jego chodu? Nie bagatelizuj tego rodzaju symptomów. Im wcześniej zbadasz dziecko, tym szybciej zapewnisz mu zdrowy i prawidłowy rozwój oraz z dużym prawdopodobieństwem uchronisz je od problemów z kręgosłupem w przyszłości. Jeśli jesteś już dorosły i doskwiera Ci ból kręgosłupa, a nigdy wcześniej nie miałeś badania postawy – umów się na wizytę i skonsultuj wynik z doświadczonym fizjoterapeutą.

Badanie postawy w Centrum Medycznym Medicor polega na wzrokowej ocenie postawy ciała poprzedzonej wywiadem z pacjentem. Kolejnym etapem jest tzw. badanie w skłonie, podczas którego specjalista nie tylko sprawdza, czy występują przykurcze mięśniowe, lecz także, przy użyciu skoliometru, mierzy asymetrie tułowia i kąty rotacji przy ewentualnych skoliozach. Ostatnim etapem jest badanie na podoskopie, za pomocą którego diagnozuje się nieprawidłowości w obciążaniu stóp. Po przeprowadzonym badaniu, w przypadku wykrycia wad postawy czy stóp, zalecamy pacjentowi ćwiczenia korekcyjne bądź kierujemy go na dodatkowe badania, np. RTG kręgosłupa.

Badanie wad postawy skolioza toruń

Proces leczenia

Rejestracja wizyty

Osobista rejestracja w placówce bądź telefon do Centrum Medycznego Medicor w celu umówienia konkretnego terminu wizyty.

Wykonanie zabiegu

Ocena postawy ciała przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, badanie skoliometrem oraz badanie stóp na podoskopie. Indywidualny plan rehabilitacji.

Efekty badania wad postawy

Po skorygowaniu błędów wynikających z nieprawidłowej postawy ciała pacjent odczuwa zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę samopoczucia.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń do nas: 56 645 41 65

lub skontaktuj się za pomocą formularza poniżej

Na zapytanie odpowiemy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zobacz nasze inne usługi

Sprawdź aktualne ceny

Chcesz skorzystać z naszej oferty?